Późne popołudnie nad zalewem w Rzeszowie

Rzeszów - Aleja Pod kasztanami - kasztany już kwitną - maj 2014

Wiosna - marzec 2014

Rzeszów - zima 2014 - kilka fotek

Doda na otwarciu sklepu Media Expert w Galerii Graffica w Rzeszowie 12.12.2013

21.11.2013 Nie tak dawno mgła zasnuła nasze miasto, widoczność momentami była prawie zerowa. Ale nie przeszkodziło to w zrobieniu kilku fotek.

Patrycja Markowska - koncert Galeria Rzeszów - 09.11.2013

21.09.2013 - RZESZÓW - FOSA ZAMKU LUBOMIRSKICH - INSCENIZACJA HISTORYCZNA - BIWAK WOJSK KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO POWRACAJĄCEGO Z WIEDNIA Z OKAZJI 330-LECIA VICTORII WIEDEŃSKIEJ 1683-2013

Inscenizacja odbyła się w dniu 21-09-2013 r. Wystąpili widoczni na poniżej zamieszczonych zdjęcjach Rycerze z Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej.

 

Kilka słów o nich:

 

Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej powstała formalnie w 1994 roku jako jedna z sekcji Ludowego Klubu Sportowego „Sandomierz”. Klub ten specjalizował się dotąd w popularyzowaniu i rozwijaniu sportów siłowych: kulturystyki rekreacyjnej i wyczynowej, trójboju siłowego i fitness. Zawodnicy klubu zdobyli łącznie 160 medali na mistrzostwach Polski, Europy i Świata. Twórcą klubu, zarazem trenerem słynnych sandomierskich siłaczy, a także założycielem Chorągwi jest Karol Bury, prawnik, sędzia Sądu Rejonowego w Sandomierzu, prezes LKS Sandomierz. Od początku pełni funkcje kasztelana chorągwi. Chorągiew Sandomierska była pierwszym bractwem rycerskim w Polsce południowo-wschodniej i dzięki temu zyskała dużą popularność. Rycerze sandomierscy organizowali lub brali udział w około 100 imprezach rocznie, występowali i nadal występują w wielu imprezach międzynarodowych i zagranicznych.

Od 1995 roku organizują duże ogólnopolskie i międzynarodowe turnieje rycerskie: przede wszystkim średniowieczny turniej o miecz Zawiszy Czarnego z Garbowa w Sandomierzu, a także XVII-to wieczny turniej o szablę Krzysztofa Baldwina Ossolińskiego na zamku Krzyżtopór w Ujeździe, a od 1999 roku również uroczystości na Świętym Krzyżu w rocznicę śmierci księcia Jeremiego Wiśniowieckiego oraz Turniej na zamku w Iłży. Z sandomierskiej Chorągwi wyłoniło się kilka znanych drużyn rycerskich. Od 1994 roku w działalności chorągwi brało udział około 200 osób. W pamiętnym dniu 12 czerwca 1999 roku Chorągiew była organizatorem spotkania rycerstwa polskiego z Papieżem Janem Pawłem II w Sandomierzu. Kilka lat później rycerze pojawili się na rynku w Brukseli w czasie uroczystości przyjęcia Polski do Unii Europejskiej.

 

Powyższy tekst pochodzi ze strony internetowej: www.rycerstwo.sandomierskie.pl